Cc Strombeek
Dit is een UiTPAS activiteit.
  • di 4 februari 2025 van 20 u. tot 21.40 u.
Overweldigend debuut van de op Corsica opgegroeide Julien Colonna. Met een treffend oog voor detail regisseert hij deze opwindende misdaadfilm die de keerzijde toont van het gangsterleven.

Corsica, 1995. Het is Lesia's eerste zomer als tiener. Op een dag stormt een man haar leven binnen en neemt haar mee naar een afgelegen villa waar ze haar vader aantreft, ondergedoken, omringd door zijn clan. Er breekt een onderwereldoorlog uit. De strop wordt strak om hen heen getrokken. De dood slaat toe. Gedwongen om op de vlucht te gaan, zullen vader en dochter leren elkaar onder ogen te zien, elkaar te begrijpen en lief te hebben ... De debuterende Julien Colonna regisseert met vaste hand deze beklijvende film op het snijpunt van misdaaddrama en vader-dochterportret.

Regie: Julien Colonna | Scenario: Julien Colonna, Jeanne Herry | Cast: Ghjuvanna Benedetti, Thomas Bronzini, Andrea Cossu, e.a. | Frankrijk, 2024 | FR gesproken, NL ondertiteld | 1u48

Pers

“Maffiafilms zijn er in overvloed, maar regisseur Julien Colonna vindt in zijn debuut een verrassende invalshoek: Le royaume toont de Corsicaanse onderwereld door de ogen van de 15-jarige dochter van een clanhoofd.” ★★★★ — De Morgen

Locatie

Cc Strombeek
Gemeenteplein 1 , 1853 Strombeek-Bever

Prijs

  • Basistarief 8
  • UiTPAS Kansentarief 1,6
  • Vriendenprijs 7

Reserveer

Leeftijd

vanaf 12 tot 99 jaar

Organisatie

Cc Strombeek
Gemeenteplein 1 , 1853 Strombeek-Bever