Nieuwe speeltuin Prinsenbos

Na ruim 20 jaar intensief gebruik verdween onlangs de speeltuin in het Prinsenbos. In het voorjaar van 2025 herrijst op deze locatie een gloednieuwe speeltuin. De huidige toestellen vonden intussen een nieuwe thuis aan WZC Ter Biest voor de (achter)kleinkinderen van de bewoners. Waar mogelijk, recupereert de gemeente dus materialen en ze gaat op vlak van duurzaamheid nog een stapje verder. Zo is de nieuwe speeltuin gemaakt uit solide Robiniahout.

Voorbereiding

De voorbereidende werken aan de nieuwe speeltuin zijn al even geleden opgestart. De oude speeltoestellen werden verwijderd en het terrein werd klaargemaakt. Op plaatsen waar de klimtuigen komen, werd in de ondergrond gezorgd voor een snellere doorsijpeling van het regenwater.

Waar staan we vandaag?

De weergoden waren ons de laatste maanden niet gunstig gezind en zorgden voor een veel te natte ondergrond. Ondertussen staan de grote speelelementen allemaal opgesteld. Alle glijbanen, touwen, schommels, kabels... moeten nog bevestigd worden. Daarna moet in de twee grote speelzones valdempende ondergrond (natuurlijk materiaal: zand) aangebracht worden. Tussen de speelzones wordt opnieuw gras ingezaaid en daarna volgt de keuring. In de loop van de maanden maart-april wordt alles afgewerkt voor uren speelplezier.

Creatief ontwerp

Klimmen, glijden, springen, schommelen, fantasiespel: de nieuwe speeltuin belooft een trekpleister te worden. Met klimrekken, glijbanen, schommels én een uitkijktoren zullen kinderen van 2,5 tot 12 jaar zich niet snel vervelen. Het creatieve ontwerp is inclusief: elk kind is welkom, zonder en met beperking. Er wordt ook voorzien in een aangepaste schommel voor kinderen met een fysieke beperking. Iedereen kan veilig spelen, want de inclusieve speelzone krijgt een zachte ondergrond. Voldoende bankjes worden voorzien, zodat (o)pa’s en (o)ma’s in alle rust kunnen toezicht houden op
hun kroost. In totaal kost de nieuwe speeltuin bijna € 200.000.